Samorząd szkolny

Instrukcja likwidacji szkód NNW

 

WEEKEND Z MATEMATYKĄ ( 16.03.2018)

KLASA IV

ZADANIE 1

Kwadrat ABCD ma bok o długości 3 cm.

  1. Narysuj prostokąt EFGH, którego jeden bok jest dwa razy krótszy, a drugi bok jest trzy razy dłuższy od boku kwadratu ABCD.

 

  1. Narysuj prostokąt PRST, którego jeden bok jest o 5 cm dłuższy, a drugi bok jest o 2 cm krótszy od boku kwadratu ABCD.

ZADANIE 2

Narysuj kwadrat, którego przekątna ma długość 9 cm.

ZADANIE 3

Basia zmierzyła skakanką długość ścieżki prowadzącej od furtki do drzwi domu. Na ścieżce skakanka zmieściła się 8 razy. Jaka jest odległość od furtki do drzwi, jeśli skakanka ma 150 cm długości? Odpowiedź podaj w metrach.

 

KLASA V

ZADANIE 1

Pani Małgorzata poszła do fryzjera  na godzinę 16.00 i była tam 60 minut. Od fryzjera pojechała do koleżanki ( przejazd zajął jej pół godziny ), gdzie spędziła 50 minut. Droga do domu zajęła jej 5 kwadransów. O której godzinie pani Małgorzata dotarła do domu?

ZADANIE 2

W przemyśle naftowym ilość ropy podaje się w baryłkach. Jedna baryłka ropy to inaczej 42 galony. Jeden galon to około 3,785 dm³. Ile litrów ropy mieści się w 7 baryłkach? Czy to więcej niż 1 m³?

ZADANIE 3

Film trwa 1,5 godziny. W kinie pomiędzy kolejnymi seansami tego filmu jest 10 – minutowa przerwa. Pierwszy seans rozpoczyna się o godzinie 16.00. O której godzinie rozpoczyna się i o której się kończy trzeci seans?

 

 

KLASA VI

ZADANIE 1

Pan Artur zarabia 1500 zł miesięcznie, a pan Piotr 2500 zł. Od tych zarobków muszą zapłacić 19 % podatku. Który z tych panów zapłaci większy podatek? O ile większy?

ZADANIE 2

Przez 5 dni Małgosia chce przeczytać 240 stron powieści. Pierwszego dnia planuje przeczytać 30% wszystkich stron, drugiego 25%, trzeciego 20% i czwartego 20%.

  1. Ile procent wszystkich stron pozostanie na piąty dzień?
  2. Ile stron Małgosia planuje przeczytać każdego dnia?

ZADANIE 3

20% uczestników spotkania ze znanym pisarzem dostało od niego autografy. Oblicz, ile osób było na spotkaniu, jeśli pisarz rozdał 15 autografów.

 

 


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.