Samorząd szkolny

Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj29
WczorajWczoraj418
W tym tygodniuW tym tygodniu29
W tym miesiącuW tym miesiącu8764
Odwiedziło nasOdwiedziło nas736010

Logowanie

XVII. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

27 lutego 2019 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się XVII. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich. W tym roku SKE MSP nr 15 w Piekarach Śląskich reprezentowały dwie drużyny: Oliwia Ciwis i Maja Pałeczka oraz Bartosz Pudlik i Bartosz Sychowicz. Wyniki konkursu wkrótce. Mocno trzymamy kciuki!

Szkolny konkurs wiedzy o UE

22 maja 2018 r. zorganizowano szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie udział wzięło 11 uczniów MSP nr 15 w Piekarach Śląskich. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań zamkniętych i 29 otwartych. Największą wiedzą wykazała się Oliwia Ciwis i zajęła tym samym I miejsce ( 41/49 ).II miejsce zdobyła Maja Pałeczka ( 36/49 ), III Bartosz Pudlik ( 32/49 ), a IV Igor Matyjaszczyk ( 31/49 ).

Gratulujemy!

 

Final XVI. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

23 marca 2018 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał XVI. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich. Wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna reprezentująca MSP nr 15 w Piekarach Śląskich w składzie: Bartosz Pudlik i Bartosz Sychowicz. Uczniowie uzyskali bardzo dobry wynik, zdobywając 41 punktów na 42 możliwych i zajęli tym samym I miejsce. Gratulujemy sukcesu i cieszymy się z wygranej tym bardziej, że powtórzyliśmy sukces sprzed roku. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu Bartosz Sychowicz zajął również I miejsce reprezentując naszą szkołę indywidualnie.

 

XVI. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

21 lutego 2018 r. drużyna w składzie: Bartosz Pudlik i Bartosz Sychowicz wzięła udział w XVI. Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Uczniowie w konkursie reprezentowali SKE "Euro 15" działający w MSP nr 15 od 2004 roku. Opiekunem klubu jest p. K. Wnorowska.
Wyniki konkursu poznamy wkrótce!
Mocno trzymamy kciuki!

 

Szkolny Klub Europejski „Euro 15” został założony w 2004 r. - roku wejściu Polski do Unii Europejskiej. SKE posiada swoje logo, statut i  program. Od początku prowadzona jest kronika, w której odnotowuje się ważne wydarzenia z działalności klubu oraz udział klubowiczów w przedsięwzięciach i projektach o tematyce unijnej, takich jak: Dniu Europy, Spring Day in Europe, śląskich forach klubów europejskich, wigilii po europejsku,  licznych konkursach plastycznych i wiedzowych. Nagradzane prace plastyczne naszych klubowiczów dwukrotnie ozdabiały kalendarze Europe Direct w Katowicach (w 2008 r. i 2009 r.). Tradycją działalności SKE stało się uczestnictwo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich organizowanym    przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Drużyny MSP nr 15 w Piekarach Śląskich sześciokrotnie brały udział w tym przedsięwzięciu, zdobywając:  I miejsce (2012 r.), III miejsce (2011 r.) i wyróżnienie (2007 r.).  
Od lat klub współpracuje z Komisją Europejską – Przedstawicielstwem w Polsce, Europe Direct w Katowicach i Fundacją Schumana.   Dzięki ich wsparciu wzbogacono „biblioteczkę europejską” oraz pozyskano liczne nagrody dla laureatów konkursów plastycznych i wiedzowych o tematyce unijnej organizowanych w ramach działalności SKE „Euro 15” dla uczniów naszej szkoły.
W czerwcu 2012 r. opiekun SKE „Euro 15” p. Karina Wnorowska na zaproszenie Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwa w Polsce brała udział w wyjeździe studyjnym dla opiekunów SKE do Brukseli.

Celem działalności SKE jest:

  • poznanie państw zjednoczonej Europy, ich walorów turystycznych, przyrodniczych, geograficznych, społecznych, ekonomicznych, kulturowych, zwyczajowych,
  • poznanie głównych instytucji UE, historii powstania zjednoczonej Europy, symboli UE,
  • rozumienie i szanowanie praw innych ludzi, wykazywanie postawy tolerancji wobec wyglądu, obyczajów, religii,
  • rozumienie potrzeby uczenia się języków obcych,
  • utrwalenie umiejętności pracy z mapą,
  • przygotowanie uczniów do konkursów wiedzy o Unii Europejskiej,
  • uczestnictwo w projektach o tematyce unijnej.

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o UE

17 maja 2017 r. w MSP nr 15 w Piekarach Śląskich odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie udział wzięli członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Euro 15". I miejsce ex. zajęli: Oliwia Ciwis i Bartosz Sychowicz, którzy uzyskali taką samą ilość punktów na teście wiedzy o UE. II miejsce zdobyła Maja Pałeczka. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
 Gratulujemy wiedzy!

 

 

 

 

 

IV Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

 

16 maja 2017 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich odbył się IV Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
dla uczniów klas IV – VI. W konkursie wzięło udział 7 2-osobowych drużyn
z piekarskich szkół podstawowych nr: 11, 14, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i po raz pierwszy z Zespołu Szkół Katolickich. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z różnego typu zadań.
Najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
 w składzie: Agnieszka Banaś i Patrycja Budzik, która zajęła I miejsce (45 punktów). II miejsce wywalczyła drużyna z MSP nr 11: Julia Argasińska
i Zuzanna Paszewska (44 punkty), a III – drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w składzie: Nadia Banasiak i Natalia Besler  (42 punkty). Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedstawicielstwo w Polsce Komisji Europejskiej i Europe Direct z Katowic oraz innych sponsorów.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Gratulujemy!

 

Finał XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o UE

15 marca 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich, w którym udział wzięliśmy po raz dziesiąty. Wręczenie nagród poprzedziły występy grup tanecznych oraz prelekcja przedstawiciela Europe Direct. Jesteśmy dumni z podwójnego zwycięstwa reprezentantów naszej szkoły: I miejsce w konkursie zajął Bartosz Sychowicz, a III Maja Pałeczka i Oliwia Ciwis. Gratulujemy sukcesu!

 

Wojewódzki sukces naszych uczniów

Znamy już wyniki XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Miło nam poinformować o podwójnym zwycięstwie uczniów naszej szkoły w konkursie:
I miejsce - Bartosz Sychowicz  ( 41 pkt. na 43 ) – klasa VI,
III miejsce – Oliwia Ciwis i Maja Pałeczka ( 37 pkt. na 43 ) – klasa VI.
Bartek, Maja i Oliwia od trzech lat aktywnie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Klubu Europejskiego „Euro 15”, który założony został w MSP nr 15 w 2004 r. z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Dodajmy, że w konkursie  udział wzięło 18 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa śląskiego. Uroczysty finał i wręczenie nagród nastąpi 15 marca 2017 r. o godzinie 13.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 

XV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o UE

15 lutego 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się jubileuszowy XV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich. Patronat honorowy nad konkursem objął profesor Jerzy Buzek. Miejską Szkołę Podstawową nr 15 w Piekarach Śląskich reprezentowali: Oliwia Ciwis i Maja Pałeczka - drużyna I, Bartosz Sychowicz - jednoosobowo jako drużyna II. Wyniki konkursu wkrótce. Mocno trzymamy kciuku!


 

 

Europejski Dzień Języków Obcych

21 października br. z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w Miejskim Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich zorganizowano imprezę dla uczniów klas szóstych. Ideą imprezy było popularyzowanie wiedzy o krajach i językach europejskich oraz kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji. Drużyna w składzie: Oliwia Ciwis, Maja Pałeczka, Wojciech Feliks, Paulina Paliga, Oliwia Waleska miała okazję odwiedzić "stacje językowe" związane z wiedzą o takich krajach europejskich jak: Niemcy, Holandia, Włochy, Wielka Brytania, Chorwacja. Na poszczególnych "stacjach" uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach, w których musieli się wykazać m. in. wiedzą, spostrzegawczością, szybkością i praktycznym działaniem. W efekcie drużynowo uzyskali 89 punktów i otarli się o zwycięstwo, ponieważ aby zająć miejsce na podium, zabrakło im 1 punktu. Najważniejsze jednak, że nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Europie, a przy tym świetnie się bawili! Do szkoły wrócili obdarowani przez organizatorów materiałami popularyzującymi piękną i chętnie odwiedzaną również przez Polaków Chorwację. Gratulujemy tak dobrego wyniku!

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej


1 czerwca 2016 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. I miejsce zajął Bartosz Sychowicz (kl. V), II - Oliwia Ciwis (kl. V), III - Krystian Chrzanowski (kl. VI), a IV - Maja Pałeczka (kl. V). Gratulujemy!

 

 

 

 

III. Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

17 maja 2016 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich odbył się III. Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów klas IV – VI. W konkursie wzięło udział 8 2-osobowych drużyn z piekarskich szkół podstawowych nr: 1, 11, 13, 14 i Zespołów Szkolno-Przedszkolnych nr 1 i 2. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z różnego typu zadań. W sumie uzyskać było można maksymalnie 54 punkty.
Najlepsza okazała się drużyna z MSP nr 13 w składzie: Artur Szlęzak i Paweł Waloszczyk, która zajęła I miejsce (44 punkty). II miejsce wywalczyła drużyna z MSP nr 14: Julia Lisiecka i Tymoteusz Szubert (41 punktów), a III ex. – 2 drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w składzie: Natalia Matejczyk i Mateusz Nolewajka oraz Anastazja Banaś i Marta Młynek (po 40 punktów). Przyznano również jedno wyróżnienie – drużynie z MSP nr 11 w składzie: Jan Kamiński i Wiktor Pałka (38 punktów).  Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedstawicielstwo w Polsce Komisji Europejskiej, Miejską Szkołę Podstawową nr 15 w Piekarach Śląskich, Tramwaje Śląskie S.A. i Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i publikacje Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwa w Polsce.

 

XIV. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla SKE

Za nami już XIV. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla SKE zorganizowany przez Pracownię Edukacji Czytelniczej i Regionalnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Szkolny Klub Europejski "Euro 15" reprezentowały dwie drużyny w tym samym składzie jak przed rokiem: Maja Pałeczka i Bartosz Sychowicz (1) oraz Oliwia Ciwis i Oliwia Waleska (2). O krok od finału z sumą 30 punktów znalazła się drużyna nr 1 - do zwycięstwa zabrakło im 4 punktów. Obydwie drużyny wykazały się rozległą i szczegółową wiedzą geograficzną, historyczną, kulturową, a trzeba dodać, że poziom konkursu był  wysoki. Gratulujemy tak dobrych wyników na teście!

 

 

 

II. Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

12 maja 2015 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich odbył się II. Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów klas IV – VI. W konkursie wzięło udział 8 2-osobowych drużyn z piekarskich szkół podstawowych nr: 1, 11, 12 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 - będąca organizatorem konkursu - nie wytypowała do konkursu swoich reprezentantów. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z różnego typu zadań. W sumie uzyskać było można maksymalnie  56 punktów.
Najlepsza okazała się drużyna z MSP nr 12 w składzie: Weronika Bochenek i Natalia Rytel, która zajęła I miejsce ( 48 punktów ), II miejsce przypadło drużynie z MSP nr 11: Szczepanowi Orzechowskiemu i Dawidowi Stachowiczowi ( 47 punktów ), a III - drużynie w składzie: Sandra Kula i Szymon Nolewajka ( 39 punktów ). Przyznano również jedno wyróżnienie – drużynie z MSP nr 1 w składzie: Patrycja Nowosielska i Juliusz Wiatr ( 38 punktów ). Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Komisję Europejską – Przedstawicielstwo w Polsce oraz Miejską Szkołę Podstawową nr 15 w Piekarach Śląskich.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i publikacje Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwa w Polsce. Konkurs odbył się pod patronatem Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj oraz Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwa w Polsce.


 

 

XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla SKE

20 lutego 2015 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla SKE. Szkolny klub europejski "Euro 15" reprezentowały 2 drużyny  w składzie: Maja Pałeczka i Bartosz Sychowicz oraz Oliwia Ciwis i Oliwia Waleska. Wszyscy uczniowie uczęszczają do klasy IV, a w zajęciach klubu biorą udział dopiero od kilku miesięcy. 

Dzień Europy

9 maja 2014 r. z okazji Dnia Europy członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Euro 15" przygotowali program artystyczny pt. "Pociągiem po Europie". Zabrali nas w podróż po 28 państwach należących do Unii Europejskiej i przybliżyli ich kulturę, tradycje, zwyczaje, zabytki, kulinaria itp.
 

 

 

 

 

I. Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

7 maja 2014 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich odbył się I. Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie udział wzięło 15 2-osobowych drużyn z piekarskich szkół podstawowych nr: 1, 5, 9, 11, 12 i 15 oraz Zespołów Szkolno-Przedszkolnych nr 1 i 2. Najlepsze okazały się drużyny z MSP nr 15 w składzie: Agata Gruchalska, Zuzanna Jaworska i Wojciech Feliks, Bartosz Sychowicz, które zajęły odpowiednio I i II miejsce.
W konkursie przyznano dwa równorzędne III miejsca dla drużyn reprezentujących MSP nr 12 w składzie: Weronika Bochenek, Natalia Rytel oraz Krzysztof Szydłowski, Nikodem Franiel. Głównym fundatorem nagród w konkursie była Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce oraz MSP nr 15.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

 

Więcej zdjęć w naszej galerii...
 

 

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

6 lutego 2014 r. odbył się XII. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. W tym roku Szkolny Klub Europejski "Euro 15" reprezentowały uczennice klasy VI: Agata Gruchalska i Zuzanna Jaworska. Na wyniki konkursu musimy trochę poczekać, ale mocno trzymamy kciuki za nasze "klubowiczki" życząc im powodzenia. 

 


 


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.