Samorząd szkolny

Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj144
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu1686
W tym miesiącuW tym miesiącu7350
Odwiedziło nasOdwiedziło nas662455

Logowanie

Pasowanie na Ucznia 2012

29 października 2012 r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów.
W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, zaproszeni rodzice pierwszaków, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz ksiądz proboszcz.
Na początku, prowadzący uroczystość - Daniel Majowski i Szymon Harbuz przywitali wszystkich bardzo serdecznie, a następnie zaprosili uczennice klasy V do zaprezentowania krótkiej inscenizacji o Kubusiu Puchatku, który również był pasowany na ucznia. Zaś szkolny zespół taneczny "Lemurki" wykonał specjalnie przygotowany na tą uroczystość taniec. Z kolei szóstoklasiści wykonali utwór muzyczny na instrumentach perkusyjnych.

Po części artystycznej starszych kolegów i koleżanek czas nadszedł, aby pierwszaki zadebiutowały po raz pierwszy przed widownią. Dzieciaki zaśpiewały wspólną piosenkę  oraz wygłosiły wiersz. Potem każdy dzieciak musiał zaliczyć egzamin, na który składał się zestaw pytań dotyczący znajomości szkoły i nie tylko. Wszystkie dzieci świetnie się spisały i zaliczyły egzamin na szóstkę.
Po występach nadeszła ważna chwila przyrzeczenia. Pani dyrektor pasowała maluchów na Uczniów klasy I, a ksiądz proboszcz każdego z osobna pobłogosławił. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
 

Więcej zdjęć w Galerii

 


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.