Samorząd szkolny

Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj11
WczorajWczoraj418
W tym tygodniuW tym tygodniu11
W tym miesiącuW tym miesiącu8746
Odwiedziło nasOdwiedziło nas735992

Logowanie

To jest wersja archiwalna zakładki Bibiloteka - aktualności znajdziesz klikając tutaj...

„Śpiąca królewna”

Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. 2 czerwca 2015 r. wystąpili dla swoich mam, a 10 czerwca zaprezentowali się społeczności szkolnej.  W obsadzie sztuki zobaczyć można było: Marię Nogaś (narratorka 1),  Martynę Żakowską (narratorka 2),  Julię Schmidt (Śpiąca królewna), Dawida Froina (królewicz), Piotra Gajka (król), Emilię Gruszkę (królowa), Korneliusza Królika (Herold),  Sylwię Drozdę (wróżka 1), Milenę Bik (wróżka 2), Martę Sychowicz (wróżkę 3), Annę Halupczok (zła wróżka), Dawida Blocha (staruszka).
 

 

Konkurs czytelniczy "Dzieci z Bullerbyn"

14 maja 2015 r. odbył się szkolny konkurs znajomości książki A. Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn" przeznaczony dla uczniów klasy III. W konkursie udział wzięło 5 uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik na teście eliminacyjnym. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców: I miejsce zdobył Błażej Karczewski, II - Dagmara Hering, III- Aleksander Dybizbański, a IV ex. Maksymilian Jokel i Martyna Breguła. Gratulujemy sukcesu!

 

 


 

"W 80 dni dookoła świata"

28 kwietnia 2015 r. odbył się konkurs znajomości książki "W 80 dni dookoła świata". Uczniowie klasy VI udali się w kulinarną i kulturową podróż. W jakim kraju serwuje się "śledzie w czekoladzie", a w jakim "knedliki"? W której świątyni ściągamy buty? Czy Gobi to jezioro, pustynia czy może góry? Oto niektóre zadania konkursowe. Najlepiej poradził sobie z nimi i zajął I miejsce Amadeusz Deptała. Dogrywka wyłoniła laureatów:  II miejsca - został nim Natan Baran i III miejsca, które przypadło Danielowi Białasikowi. Gratulujemy!
 

 

 

 

Kubuś Puchatek i przyjaciele

30 kwietnia 2015 r. w czytelni szkolnej odbył się konkurs znajomości książki A. A. Milne pt. "Kubuś Puchatek". Wzięlo w nim udział 6 uczniów z klasy II, którzy zdobyli najwięcej punktów w eliminacjach wstępnych. Rywalizacja była zacięta, a poziom konkursu bardzo wyrównany. Chcąc wyłonić laureata III miejsca, należało przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie wyniki prezentują się następująco:
I miejsce - Maria Nogaś
II miejsce - Martyna Żakowska
III miejsce - Szymon Bacia

Gratulujemy!

 

 

 

Sprawozdanie z Ogólnopolskich Wyborów Książek

W dniach od 16 do 20 marca 2015 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich przeprowadzono Ogólnopolskie Wybory Książek. Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.  Patronat nad Wyborami objęła minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.
W wyborach wzięło udział 72 uczniów naszej szkoły. Respondenci w większości przypadków podawali tylko tytuły książek bądź interesującą ich tematykę, np. książki o chomikach, dinozaurach, śwince morskiej itp., zapominając o ich autorach. Dzieci wypisywały również tytuły książek, które chciałyby przeczytać, a nie ma ich w szkolnej bibliotece .  
Wyniki wyborów przedstawia tabela.

LP

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1

„Koszmarny Karolek” - seria

Francesca  Simon

19

2

„Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio”

R. Follio-Vrel, L. Etienne

16

3

„Księżniczka Balbinka i kotek Filutek”

R. Follio-Vrel, L. Etienne

16

4

„Zaopiekuj się mną” – seria o zwierzętach

Wyd. Zielona Sowa

14

5

„Violetta”

 

14

6

„Smerfy”

Peyo

14

7

„Scooby Doo”

J. Gelsey

12

8

„Zuźka D. Zołzik” - seria

Barbara Park

8

9

„Barbie”

 

8

10

Dinozaury

 

4

11

Star Wars

 

4

12

Koty

 

4

13

„Martynka” - seria

Gilbert Delahaye

3

14

„Policja”

MULTICO, pr. zbiorowa

3

15

„Encyklopedia piłki nożnej”

G. Clive

3

16

Książki o zwierzętach

 

3

17

„Gwiazdy piłki nożnej”

Arti, pr. zbiorowa

3

18

„Monster High”

 

2

19

„My Little pony”

 

1

20

„Equestia girls”

 

1

21

„Klub Tiary” - seria

Vivian French

2

22

„Ania z Zielonego Wzgórza”

L. M. Montgomery

1

23

„Malowanie twarzy”

M. Pilar Amaya

1

24

„Wojsko”

MULTICO, pr. zbiorowa

1

25

„Merida Waleczna”

Egmont, pr. zbiorowa

2

26

„Pinokio”

C. Collodi

2

27

„Myszka Miki”

 

2

28

„Koziołek Matołek”

K. Makuszyński

2

29

„Kraina Lodu”

Oprac. zbiorowe

1

30

„Świnka morska”

 

1

31

„Roszpunka”

 

2

32

„Kubuś Puchatek”

A. Milne

2

33

Seria „Martynka”

G. Delahaye

2

34

„Hania Humorek”

M. McDonald

2

35

„Groszek i Natalia”

W. Majerówna

1

36

„Przygoda z czołgiem”

E. Kwasowska

1

37

„Chomiki”

 

1

38

„Mikołajek”

R. Goscinny

1

39

Seria „Szkoła księżniczek”

P. Bat

1

40

„Harry Potter”

J. K. Rowling

1

41

Seria „Magiczne drzewo”

  1. Maleszka

1

 

 

 

Pasowanie na czytelnika

5 marca 2015 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W inscenizacji pt. "Kłótnia wróżek" - przygotowanej specjalnie na tę okazję - udział wzięli członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki, którzy zaprezentowali fragmenty znanych baśni, wcielając się w ich bohaterów, m. in. Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu i in. Na koniec uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie:

My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek, i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!


 

 

Mistrz Języka Ojczystego - wyniki

Tytuł Szkolnego Mistrza Języka Ojczystego 2015 zdobyła uczennica klasy VI Sandra Bartczak.
I Wicemistrzem został Maksymilian Foik (kl. VI), a II Wicemistrzem Amadeusz Deptała (kl. VI).
Wręczenie pamiątkowych dyplomów i medali odbędzie się podczas najblższej uroczystości szkolnej.
Gratulujemy sukcesu!
 

 

21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Pilnie poszukujemy
SZKOLNEGO MISTRZA JĘZYKA OJCZYSTEGO 2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzimy 21 lutego, jak co roku szukamy Szkolnego Mistrza Języka Ojczystego. Aby nim zostać, należy wykazać się bardzo dobrą znajomością języka polskiego. Umiejętność poprawnego posługiwania się językiem ojczystym w mowie i piśmie, znajomość zasad ortograficznych i gramatycznych, to podstawowy warunek możliwości ubiegania się o ten zaszczytny tytuł. Aby go zdobyć, należy wziąć udział w teście z języka polskiego. Do rywalizacji zapraszamy uczniów klas IV – VI . Na zwycięzców czekają odpowiednio: złoty, srebrny i brązowy medal oraz celujące lub bardzo dobre oceny z języka polskiego!
Zgłoszenia przyjmują: p. J. Janta-Słomiak i p. K. Wnorowska

 

 

Walentynki literackie

Z okazji Walentynek na użytkowników biblioteki szkolnej czekała dzisiaj niespodzianka - walentynka z wierszykiem. Najwięcej emocji wywołały śmieszne rymowanki, np.:

Dla ciebie kwiatuszek,
sześć małych serduszek,
jeszcze cztery robaczki
i trzy słodkie buziaczki.

 

 

Miś maksymalny - miś minimalny rozstrzygnięty!

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Większość uczniów przyniosła w tym dniu do szkoły swojego ukochanego misia. Wszystkie misie komisyjnie zmierzono i wybrano: "misia maksymalnego", "misia prawie maksymalnego", "misia minimalnego" i "misia prawie minimalnego".

"Mój ukochany pluszowy miś" - prace konkursowe

Poniżej prezentujemy prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs "Mój ukochany pluszowy miś" zorganizowany z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpii 1 grudnia br. podczas imprezy szkolnej "Rozśpiewana Piętnastka".

Konkurs pięknego czytania

24 listopada br. odbył się konkurs pięknego czytania w klasie IV. Modulowanie głosu, właściwe tempo czytania, frazowanie - na to szczególną uwagę zwracała komisja oceniająca opanowanie przez uczniów klasy IV techniki głośnego czytania. Nie przyznano pierwszego miejsca. Laureatką II miejsca została Weronika Brodowska, a III Bartosz Sychowicz. Gratulujemy!

Podsumowanie akcji "Podaruj książkę bibliotece!"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłoszono akcję "Podaruj książkę bibliotece!", dzięki której nasza szkolna książnica wzbogaciła się aż o 65 nowych tytułów książek dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! Dzięki Wam podarowane książki będą służyły innym czytelnikom!

88. urodziny Kubusia Puchatka

Trudno uwierzyć, że nasz ukochany Kubuś Puchatek w tym roku skończył 88 lat. A jak doszło do powstania tej postaci? Kubuś Puchatek był pluszowym misiem - ulubioną zabawką pięcioletniego Krzysia - syna angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne'a. Miś zrobił oszałamiającą karierę, stał się znany na całym świecie. Do jego sławy przyczynił się pisarz, tworząc pogodną, poetycką opowieść o Krzysiu i jego zabawkach, napisaną w dwóch częściach: "Kubuś Puchatek" (1926; 1938) i "Chatka Puchatka" (1928; 1938). Książki przetłumaczono na kilkanaście języków i w każdym kraju misia nazwano inaczej, bowiem jego angielskie imię - Winnie the Pooh - okazało się nieprzetłumaczalne. I tak w tłumaczeniu chińskim nazywa się Nalle, w węgierskim - Micimacko, w czeskim - Medwidek, Joannica - w portugalskim, Peter Plys - w duńskim, a Kubuś Puchatek w przekładzie polskim.
Z okazji 88. rocznicy urodzin Kubusia Puchatka (1926 r. - I wydanie książki o przygodach misia) 30 października br. członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy II przygotowali przedstawienie "Niespodzianka dla Kubusia Puchatka" oraz szereg zadań i konkurencji. Do udziału we wspólnej zabawie zaproszone zostały klasy I - III. Jeśli urodziny to i poczęstunek. Na naszej imprezie nie zabrakło również małego co nieco. Wprawdzie nie był to ulubiony przez Puchatka miód, ale równie zdrowa przekąska - marchewka do chrupania.

 

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu

30 października br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki". Na konkurs wpłynęło 10 prac uczniów klas I i postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników. Gratulujemy!

 

Prace konkursowe "Moja ulubiona postać z bajki"

Przedstawiamy prace plastyczne uczniów klas I, które wpłynęły na konkurs pt. "Moja ulubiona postać z bajki" ( technika wydzieranki ). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas imprezy bibliotecznej poświęconej 88. rocznicy urodzin Kubusia Puchatka.


 

Klasa I b górą!

Tytuł NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEJ KLASY w miesiącu wrześniu zdobyła klasa I b. Duża w tym zasługa rodziców, którzy czytają wypożyczone z biblioteki szkolnej książki swoim dzieciom "do poduszki". Brawa dla tych uczniów, którzy już sami czytają książki, ponieważ sprawia im to wielką przyjemność!

 

UWAGA KONKURS!

Przez cały rok szkolny 2014/2015 trwa konkurs dla klas I – VI
o tytuł
NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEJ KLASY.

Każda z klas może zdobyć ten tytuł,  również Twoja! Wystarczy być aktywnym czytelnikiem lubiącym książki i czytanie.
Na początku każdego miesiąca ogłaszamy zwycięzcę  miesiąca, a na zakończenie roku szkolnego, zwycięzcę roku. Uzyskanie takiego tytułu to wielkie wyróżnienie dla całej klasy!

Biblioteka zaprasza!
 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich organizuje:
- akcję „Podaruj książkę bibliotece!” polegającą na zbiórce wśród uczniów i ich rodziców książek dla najmłodszych czytelników   naszej szkoły,
- przedstawienie  „Niespodzianka dla Kubusia Puchatka” przygotowywane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki z okazji 88. rocznicy urodzin głównego bohatera książki A. A. Milne,
- konkurs pięknego czytania dla uczniów klasy IV,
- konkurs plastyczny dla uczniów klas I :„Moja ulubiona postać z bajki” ( technika - wydzieranka, format - A4, termin oddania prac- do 20.10. 2014r. ).

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Miesiąca Bibliotek!
 

 

Pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece

We wrześniu br. bibliotekę szkolną odwiedzili najmłodsi czytelnicy naszej szkoły, którzy nie mogli doczekać się wypożyczenia pierwszej książki. Zanim to jednak nastąpiło, zapoznali się z regulaminem biblioteki, poznali układ zbiorów bibliotecznych, dowiedzieli się, co to są karty książki i czytelnika, używali nawet bibliotecznej pieczątki. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązywali zagadki, rebusy, a na koniec nauczyli się wierszyka: "Szanuj książki z biblioteki czy lato, czy zima. Dwa tygodnie każdą książkę w domu możesz trzymać!".


 

 

Najlepsi czytelnicy

W roku szkolnym2013/2014 tytuł "Najlepszego czytelnika" otrzymała uczennica klasy III Oliwia Ciwis, która przeczytała 115 książek. Przyznano również trzy wyróżnienia: Mai Pałeczce i Oliwii Waleskiej z klasy III oraz Julii Schmidt z klasy I. Najlepszym czytelniczkom życzymy udanych wakacji koniecznie z ciekawą lekturą!
 

 

 

Kubuś Puchatek i przyjaciele

6 czerwca 2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele" dotyczący znajomości książki A. A. Milne "Kubuś Puchatek". Uczniowie klasy II wykazali się bardzo dokładną znajomością lektury i walka o laury była zacięta. Ostatecznie - bezbłędnych odpowiedzi na wszystkie pytania - udzielił Aleksander Dybizbański zajmując tym samym I miejsce. Tuż za nim na II miejscu uplasował się Błażej Karczewski, a III miejsce przypadło Maksymilianowi Joklowi. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

Pasowanie na czytelnika

22 maja 2014 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. To ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia uświetnił występ Koła Przyjaciół Biblioteki, które specjalnie na tę okazję przygotowało przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

 

Odwiedziny przedszkolaków

26 maja 2014 r. odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Piekarach Śląskich ( dwie najstarsze grupy ). Cieszyliśmy się na ich wizytę, bo mogliśmy pokazać im nasze przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Bardzo lubimy występować dla tak miłej i wdzięcznej widowni!

 

Mistrz Języka Ojczystego 2014

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21 lutego, jak co roku szukaliśmy Szkolnego Mistrza Języka Ojczystego. Aby nim zostać, należało wykazać się bardzo dobrą znajomością języka polskiego. Umięjętność tę posiadł uczeń klasy VI Dominik Gwizdak. Tytuł wicemistrzyni wywalczyła Nicola Kossek. Gratulujemy!
 

Konkurs czytelniczy "Ania z Zielonego Wzgórza"

21 lutego 2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klasy V sprawdzający znajomość lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". I miejsce zajął Maksymilian Foik, II Sandra Bartczak, III Daniel Białasik. Gratulujemy!

 

 

 


 

Konkurs czytelniczy "Dzieci z Bullerbyn"

8 stycznia 2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy sprawdzający znajomość książki A. Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”.
Do konkursu przystąpiło 8 uczniów klasy III, którzy najlepiej napisali test z lektury i uzyskali najwyższą liczbę punktów.
Laureatami zostali: Bartosz Zychowicz – I miejsce, Oliwia Ciwis – II miejsce, Maja Pałeczka – III miejsce, Wojciech Feliks - wyróżnienie.
Gratulujemy!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2013 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszowe misie, które komisyjnie zostały zmierzone taśmą mierniczą. Dzięki temu wyłoniony został: miś maksymalny i miś minimalny, chociaż konkurencja była duża. Wszyscy właściciele misiów otrzymali „słodkie co nieco” i plan lekcji, a posiadacze misów "maksi" i "mini" nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami.

Oto wyniki naszych pomiarów:
 

KATEGORIA „MIŚ MAKSYMALNY”:

MIŚ MAKSYMALNY – Weronika Brodowska – klasa III

MIŚ „PRAWIE” MAKSYMALNY -  Aleksander Dybizbański – klasa II

MIŚ „PRAWIE” MAKSYMALNY – Piotr Melka – klasa IIIKATEGORIA „MIŚ MINIMALNY”:

MIŚ MINIMALNY -  Maja Pałeczka – klasa III

MIŚ „PRAWIE MINIMALNY” – Julia Schmidt – klasa I

MIŚ „PRAWIE MINIMALNY” – Maksymilian Jokel – klasa II

 

Podsumowanie konkursu czytelniczego

22 listopada 2013 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie miesięcznego afiszowego konkursu czytelniczego. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości przez uczniów literatury dziecięcej. Laureatkami konkursu zostały osoby, które uzuskały największą ilość punktów. Są to: Oliwia Ciwis ( kl. III ), Emilia Gruszka ( kl. I ), Laura Kuskowska ( kl. III ), Paulina Paliga ( kl. III ), Maja Pałeczka ( kl. III ), Julia Schmidt ( kl. I ), Martyna Szydłowska ( kl. III ) i Julia Tobolik ( kl. VI ).

 


 

Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

15 listopada 2013 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Piekarach Śląskich odwiedziły bibliotekę szkolną. Zobaczyły inscenizację utworów Juliana Tuwima w wykonaniu Koła Przyjaciół Biblioteki i uczniów kl. II - III oraz wzięły udział w zajęciach czytelniczych i plastycznych.

  

Konkurs pięknego czytania

Tradycyjnie jak co roku w październiku uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie pięknego czytania. Szczególną uwagę jury konkursu składające się z nauczycieli: polonisty i bibliotekarza zwracało na frazowanie, akcentowanie, modulowanie głosu i tempo czytania. Po raz pierwszy w tym konkursie nie przyznano I miejsca. II miejsce zajęła Maja Al-Koubaisy, a III miejsce ex. Oskar Bien i Kamil Mizera. Gratulujemy!

 

 

 

II Szkolny Maraton Czytania

24 października 2013 r. w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich odbył się II Szkolny Maraton Czytania, w tym roku poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Kuszczyk z klasy III, który przeczytał wiersz pt. "Dyzio marzyciel".

 

 

 

 

"Moja ulubiona postać z bajki" - rozstrzygnięcie konkursu


21 października 2013 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki" skierowany do uczniów klasy I. Laureatami zostali: Marta Dąbrowska, Sylwia Drozda, Emilia Gruszka, Korneliusz Królik, Maria Nogaś, a wyróżnienie otrzymał Jakub Gliwka. Wszystkie dzieci otrzymali drobne upominki i dyplomy. Gratulujemy!

 

 


Kubuś Puchatek skończył 87 lat!

Sympatyczny i kultowy już miś Kubuś Puchatek skończył w październiku 2013 r. 87 lat.  Literacką postać Kubusia Puchatka stworzył w 1926 r. w Londynie A. A. Milne. Przygody misia „o małym rozumku” oraz jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Kłapouchego, Sowy, Kangurzycy, Maleństwa i Krzysia, Milne napisał dla swojego synka Christophera. Imię Puchatka pochodzi od nazwy pluszowego misia, ulubionej zabawki syna pisarza. Polskie tłumaczenie książki zawdzięczamy Irenie Tuwim.
21 października 2013 r. z okazji 87 urodzin Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej odbyła się impreza biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie klasy I. Był urodzinowy tort, zabawy, zgadywanki, chrupanie marchewek i słodki poczęstunek. Nie obyło się bez prezentów - Kubuś dostał przepiękne własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. A na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy solenizantowi STO LAT!

 

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach i imprezach czytelniczych organizowanych w bibliotece szkolnej według zamieszczonego harmonogramu:

  1. Konkurs pięknego czytania - klasa IV.
  2. "Moja ulubiona postać z bajki" ( wydzieranka ) - konkurs plastyczny dla uczniów klasy I.
  3. Miesięczny afiszowy konkurs czytelniczy znajomości literatury dla dzieci - kl. I - VI.
  4. Akcja "Podaruj książkę bibliotece!".
  5. "Urodziny Kubusia Puchatka" - impreza biblioteczna dla uczniów klasy I.
  6. Inscenizacja utworów Juliana Tuwima z okazji obchodzonego ROKU TUWIMA.

W progach szkolnej biblioteki

2 października br. progi szkolnej biblioteki po raz pierwszy przekroczyli uczniowie klasy I, którzy z niecierpliwością oczekiwali na samodzielne wypożyczenie książki ze szkolnej biblioteki. Podczas zajęć czytelniczych poprzedzających ten fakt dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, rozwiązywały zagadki literackie i wykonały zakładki do książek.

 

 

Najlepsi czytelnicy

W roku szkolnym 2012/2013 tytuł NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA otrzymała Oliwia Ciwis z klasy II ( 55 przeczytanych książek ), a wyróżnienie w tej samej kategorii Tatiana Sołdaczuk z klasy I ( 49 przeczytanych książek ). Tytuł NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEJ KLASY odebrała klasa II, która wypożyczyła łącznie 456 książek. Gratulujemy i życzymy przyjemnej lektury również podczas wakacji!
 

 

 

Pasowanie na czytelnika

24 czerwca br. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji Koło Przyjaciół Biblioteki przygotowało przedstawienie pt. "Urodziny Kopciuszka", które przeniosło najmłodszych czytelników w świat baśni oraz pouczyło, jak należy postępować z książkami, by długo mogły służyć miłośnikom literatury. Świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
 

Więcej zdjęć zobacz w galerii

 

 

 

Konkurs czytelniczy "Kubuś Puchatek i przyjaciele"

28 maja br. uczniowie klasy II wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym sprawdzającym znajomość książki A. A. Milne pt. "Kubuś Puchatek". I miejsce zajął Patryk Wyderka, tuż za nim uplasowała się Weronika Brodowska, a III miejsce ex. przypadło Oliwii Ciwis i Igorowi Matyjaszczykowi. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

 

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

Koło Przyjaciół Biblioteki przygotowało dla młodszych uczniów naszej szkoły przedstawienie "Jaś i Małgosia" na podstawie książki Jana Brzechwy pt. "Bajki - samograjki". Po raz pierwszy inscenizację zaprezentowano 4 kwietnia br. podczas "Dnia otwartego szkoły". Publiczność stanowiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Piekarach Śląskich oraz ich rodzice.

 


 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji z inicjatywy nauczyciela polonisty i nauczyciela bibliotekarza odbył się 3. Szkolny Konkurs o Tytuł MISTRZA JĘZYKA OJCZYSTEGO MSP 15. 21 marca br. podczas apelu z okazji powitania wiosny poznaliśmy laureatów konkursu. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego 2013 r. zdobył Adam Nogaś. I wicemistrzem został Szymon Harbuz, a uczennice: Agata Pinkawa i Aleksandra Żakowska wywalczyły ex. II wicemistrzostwo. Gratulujemy zwycięzcom sukcesu!

 

 

 

KONKURS CZYTELNICZY

13 marca br. odbył się szkolny konkurs znajomości utworów Juliana Tuwima. Tematykę wybrano nieprzypadkowo - w 2013 roku przypada 60. rocznica śmierci poety i 100. rocznica jego debiutu literackiego. Z tej okazji obecny rok ogłoszony został przez Sejm RP ROKIEM JULIANA TUWIMA. W konkursie udział wzięło 9 uczniów z klas II i III. I miejsce zdobył Mateusz Błaszczyk, II Oliwia Ciwis, III Igor Matyjaszczyk, a IV Maja Pałeczka. Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali słodkościami, a laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

 


 


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.