Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek: 09:00 - 11:25, 12:25 - 12:40
Wtorek: 08:00 - 12:15
Środa: 09:00 - 12:20; 13:20 - 13:50
Czwartek: 09:45 - 11:25, 12:25 - 12:40
Piątek: 09:45 - 11:25; 13:40 - 14:15

Czytelnia czynna jest w godzinach pracy biblioteki.   

 5 listopada 2020 r. w klasie pierwszej odbyła się nietypowa uroczystość. W tym dniu uczciliśmy 94. urodziny Kubusia Puchatka - fikcyjnej postaci z literatury dziecięcej, pluszowego misia stworzonego przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a.
 
 W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku wydanej 14 października 1926 roku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo, krewni i znajomi Królika oraz Krzyś ( którego pierwowzorem był syn autora ), a w drugiej części pt." Chatka Puchatka" autor dodatkowo wprowadził postać Tygrysa.
 
 Kolejna rocznica wydania książki była okazją do przypomnienia historii postaci pluszowego misia, śpiewania piosenek o nim, nauki wyliczanek, rozwiązywania zagadek i składania życzeń. Nie zabrakło również urodzinowego tortu.

9 października 2020 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy drugiej na czytelników biblioteki szkolnej.

30 stycznia w klasie czwartej odbył się konkurs pięknego czytania. I miejsce zajęła Blanka Ciwis, II Maksymilian Nowak, III Marta Langer. Przyznano również dwa wyróżnienia: Karolinie Jagielskiej i Brianowi Kowalczykowi. Gratulujemy!

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Dowolną techniką wykonali prace plastyczne ulubionej postaci z bajki. I miejsce zajęła Katarzyna Rudnicka, II - Michał Truchan, a III ex. Lena Kalyta, Wiktor Małecki, Oliwier Nędzi, Martin Pieczyk. Igor Rogulski, Julia Waliszewska. Gratulujemy!

W październiku uczniowie klasy czwartej wzięli udział w konkursie pięknego czytania. I miejsce ex. zajęła Blanka Ciwis i Maksymilian Nowak, a II Brian Kowalczyk. Gratulujemy!


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.

 


 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Miejska Szkoła Posdtawowa nr 15 w Piekarach Śląskich